Tiibeti Mastif Yamicol 19 KUTSIKAT

-
Ooooo jeee, Tiibeti Mastifi proua Yamicol sündis  19 kutsikat :-)
11 jaanuar öösel natuke enne 4 aeti mind otseses mõttes voodist välja - vaja oli 4 aastasele Tiibeti Mastifi prouale sünnitusabi anda. Koeral oli nädal varem tehtud röntgenpildi järgi 15 või 16 kutsikat kõhus- seegi tundus väga palju.  
Poegimine algas eelmisel õhtul kodus, kus 4 esimest kutsikat ilmavalgust nägid. Kuid siis ka koeraemme jaks lõppes. Muhu Loomakliiniku arstina tormasin keset ööd kliinikusse, et koeraemme üle vaadata. Turgutasin vedelikteraapiaga koera ja jälgisin ultraheliaparaadiga kutsikate elutegevust, kuid oli ilmne, et koeramamma ise sünnitada ei jaksa. Sünnitusteedes oli üks kutsikas, kelle manuaalselt siia ilma aitasime- natuke turgutasime- temaga oli kõik hästi!
Vajalik oli teha keiserlõikus, et kiiresti kutsikad emakõhust välja aidata! Appi tõttas kliiniku assistent Pirko ja mitmed head Muhu inimesed. 

Siis läks väga kiiresti: 7.35 algas üldanesteesias keiserlõikus ja 7:40 olid kutsikad kõhust väljas. Kutsikas kutsika haaval aitasin beebid emakõhust (emakast) välja ja üllatuseks tuli neid oodatust rohkem-

Koos ise sündinutega oli mamma Yamicol 19 kutsikat. 
Kõik elus ja hea tervise juures!


Peagi toibus anesteesiast ka koeramamma, kes kohe ternespiima lahkelt kõigile kutsikatele jagas. Koos kutsikatega saatsime koeramamma koju hoolitsema ja toitma oma pisikesi. 


Rõõmsad vastsündinud fotol 11.jaanuar 2024


Aitäh perekond Peegel, aitähh loomapäästegrupi Riina Pernau, ilma teie abita poleks me veterinaariaõde Pirkoga ikka 85 kg kaaluvat koeramammat opilauale tõsta jõudnud. Suur abi oli ka vastsündinud kutsikate turgutamisega ja nabanööride sidumisega.
Koos saime väga hästi ja kiiresti hakkama! Super tubli tiimitöö!

Koeaemme Kennel Dra MinjenTibetan Mastiff, koeraemme emme Kai Aas
https://www.facebook.com/kai.aas

Eelmine
ohoooo kui suur haav!
Järgmine
Tiibetimastidi proua Yamico ja 19 kutsikat

Lisa kommentaar

Email again: